Pantofelki na niskim obcasie

modne-buty-na-niskim-obcasieZmysłowe szpilki to, jak się okazuje, buty dla uprzywilejowanych. Niestety, prawda jest taka, że nie każda kobieta może pozwolić sobie na założenie wysokich obcasów. Przeciwwskazaniem  ku temu są przewlekłe choroby, jak chociażby bóle stawów albo kręgosłupa, notoryczne skurcze czy żylaki, które to dolegliwości bezapelacyjnie wykluczają noszenie wysokiego obuwia. Niemniej jednak, nie tylko zdrowie może stanąć kobiecie na drodze do szczęścia, jakim niewątpliwie jest włożenie seksownych i zmysłowych szpilek, ponieważ, jak się okazuje, również wzrost może stanowić poważny problem. Kobieta mierząca ok. 180 centymetrów wzrostu + obuwie, których obcas szacuje się w granicach 10 cm = efekt „żyrafy”. Oczywiście, są panie, którym „górowanie” w taki sposób bynajmniej nie przeszkadza, aczkolwiek pozostając w związkach ze stosunkowo niskimi mężczyznami i tak rezygnują z bardzo wysokich obcasów właśnie ze względu na nich. W obliczu takiej sytuacji, do akcji wkraczają zatem urocze pantofelki na mini-obcasiku. 

Z natury jest już tak, że wzrost i wielkość stopy idą ze sobą w parze, dlatego też, aby pantofelki ładnie prezentowały się na stopie, a równocześnie by stopa wyglądała zgrabnie, ważne jest, aby odpowiednio dopasować wysokość obcasów do wielkości stopy zgodnie z zasadą: im większa stopa tym wyższy obcas. Pantofelki, o których mowa, zazwyczaj mają lekko wydłużone lub zgrabnie zaokrąglone noski oraz subtelny obcas, którego miara kształtuje się w granicach od 2 do  5 centymetrów. Najpopularniejszy fason to ten całkowicie zabudowany, ale do naszej dyspozycji pozostają także równie fantastyczne modele „bez pięt”, „bez palców” czy też sandałki, które idealnie sprawdzają się ciepłą porą.

Niskie pantofelki: zamszowe, skórzane czy lakierowane; jednobarwne lub kolorowe, jednolite czy wzorzyste, proste albo zdobione: kokardkami, kwiatkami, klamrami, kryształkami, kamieniami itp., … obojętnie jakie by nie były, warto na nie postawić, gdyż zagrają idealnie w duecie z każdą kreacją. Bez względu na strój, w którego towarzystwie się pojawią, sprawią, że stylizacja nabierze smaku i wytwornej elegancji czy też zmysłowej lekkości i powabu.

Niska czy wysoka – nieważne ile mierzysz wzrostu, jeśli chcesz poczuć się wyjątkowo, a jednocześnie być oryginalną, to daj się skusić na delikatne pantofelki, które uczynią z Ciebie „królową balu” w każdym miejscu, w każdej sytuacji i o każdej porze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *