Bądź modna w stylu hippie!

ubrania-w-stylu-hippieKażdy z nas, jeszcze za czasów edukacji szkolnej spotkał się z określeniem „Carpe diem”, które zawarte zostało w jednej ze słynniejszych pieśni Horacego – wybitnego poety rzymskiego. Hasło to, jest wyrazem pewnej ideologii mówiącej o tym, jak powinno się żyć, by przeżyć swoje życie w pełni. Zgodnie z głoszoną prawdą, jest to możliwe tylko wtedy, gdy  „chwytamy dzień”, a więc czerpiemy z życia całymi garściami, bierzemy z niego najwięcej jak się da, wykorzystujemy każdą chwilę swojego życia tak, jakby miała ona być naszą ostatnią.  Podobne przesłanie niesie ze sobą ruch hippisowski, który został zapoczątkowany w latach 60. XX wieku. Nazwa tej subkultury pochodzi od angielskiego słowa „hippie”, a sam zwrot „to be hip” oznacza „żyć na bieżąco, żyć dniem dzisiejszym”. W języku potocznym, ludzi reprezentujących nurt hipisowski określa się mianem „dzieci kwiaty”, co ma bezpośredni związek z ich ubiorem albowiem, wzorzystość, mnogość kolorów oraz ich nasycenie, to właśnie domena strojów inspirowanych kulturą hippisowską. Czytaj dalej Bądź modna w stylu hippie!

Ponadczasowa elegancja – kostium Chanel

klasyczny kostium chanelChanel to niedościgniony wzór, z którego czerpią dzisiaj wszyscy wielcy projektanci mody. Fasony sygnowane tą marką to najprawdziwsza klasyka. Jednym z tych najpopularniejszych i wciąż docenianych przez kobiety na całym świecie jest kostium stworzony przez twórczynię tej marki, Coco Chanel.

Słynna kreacja jak mało która potrafi podkreślić wyjątkowość wielu okazji, na jakie została założona. Jej zalet można wymienić bardzo wiele i choć mogłoby się wydawać, że dzianinowy kostium to przeżytek, podobnie jak „mała czarna” wylansowana przez  Chanel wciąż ma swoje grono zwolenniczek, które sukcesywnie się powiększa.

Czytaj dalej Ponadczasowa elegancja – kostium Chanel

Krótkie sukienki ślubne

krotkie-sukienki-do-slubuUroczysty ślub, wspaniałe wesele… to marzenie niemalże każdej małej dziewczynki, które urzeczywistnia się z biegiem lat, gdy dziewczynka w końcu staje się kobietą i odnajduje miłość swojego życia. Ten dzień, jedyny i niepowtarzalny, dzień naszego ślubu, jest wyjątkowy już sam w sobie, aczkolwiek nasza ingerencja w jego przebieg jest jak najbardziej wskazana. Mowa przede wszystkim o odświętnym stroju pary młodej – eleganckim garniturze, fraku czy smokingu Pana Młodego oraz cudownej bielącej się kreacji Panny Młodej. Zgodnie z wielowiekową tradycją, którą usilnie pielęgnują kolejne pokolenia, suknia ślubna kobiety powinna być długa aż do ziemi i koniecznie śnieżnobiała, gdyż taki właśnie strój świadczy o jej niewinności i czystości. Jednakże czas idzie do przodu, zmieniają się morale, zmienia się moda… Czytaj dalej Krótkie sukienki ślubne